AKTUALNOŚCI

2012-04-18  13:02:00  

„Blogersi” – film dokumentalny o blogerach – zostanie opublikowany dzisiaj po południu w serwisie YouTube.

Krótkometrażowy dokument powstawał blisko 2 lata. Ekipa spotkała się zarówno z blogerami, jak i rasowymi dziennikarzami. Zdjęcia kręcono w Warszawie i w Gdańsku.

Na ekranie zobaczymy m.in. blogerów: Kominka, Maćka Budzicha, Artura Kurasińskiego, Igora Janke, Przemka Pająka, Pawła Wimmera, Zbigniewa Brzezińskiego, czy choćby tak znanych dziennikarzy, jak Kamil Durczok i Jacek Żakowski.

Film był długo oczekiwany przez blogosferę. Pokaz w Internecie został poprzedzony pokazami na uczelniach i specjalnych spotkaniach branżowych.

Autorzy filmu postanowili w krótkim materiale skonfrontować ze sobą na pozór przeciwległe światy: blogów i mediów tradycyjnych. I choć może się wydawać, że to film branżowy, dla obserwatorów zmieniającego się dynamicznie świata mediów, to porusza kwestię rosnącej popularności Internetu i treści, które zdobywają nierzadko większą widownię, niż tradycyjne media.

Pokaz filmu planowany jest na godz. 20.00 dzisiaj wieczorem. 

Oficjalna strona filmu: http://www.blogersi.com.pl

Kanał filmu na YouTube: http://www.youtube.com/filmblogersi

Więcej o bohaterach i ekipie: http://www.blogersi.com.pl/?todo=oprojekcie

Wybranych fragmentów ze ścieżki dźwiękowej można posłuchać na http://www.blogersi.com.pl/?todo=posluchaj – utwory skomponował Michał Chałubek.

Partnerzy filmu:

GG, Blip.pl, Interia.pl, Wykop.pl, Miasto Gdańsk, Hyabak.pl, StreamOnline.pl, Arszenik.pl, eCDC.pl.