AKTUALNOŚCI

2011-01-10  19:08:00  
W Internecie pojawił się oficjalny teaser video zapowiadający nowy film dokumentalny o polskich blogerach – „Blogersi”.

Video (1 minuta 20 sekund) można obejrzeć na stronie www.facebook.com/blogersi lub bezpośrednio na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=I-B4RKG6a_8

W teaserze wypowiadają się kolejno: Artur Kurasiński, Kominek, red. Jacek Żakowski, Maciej Budzich, Paweł Wimmer, Przemek Pająk. W pełnej wersji filmu występuje większa liczba blogerów, a także blogerki.

Oficjalna strona filmu: www.blogersi.com.pl

 

O FILMIE:

- Efektem licznych spotkań będzie film o polskiej blogosferze, pokazujący po raz pierwszy w ten sposób w Polsce blogerów i próbujący odpowiedzieć na pytanie, czy blogerzy to dzisiaj „V władza” w Polsce? – mówi Jarek Rybus, pomysłodawca i producent filmu. – Szukamy odpowiedzi na pytania, czy spotkania blogerów z najwyższymi władzami w Polsce oznaczają, że rośnie nam nowa siła opiniotwórcza, tym razem w cyberprzestrzeni? Na ile jest to moda, a na ile rzeczywista siła przekazu, która powinna być doceniana nie tylko przez marketerów, ale i polityków? Kto bloguje i czy blog to na pewno dzisiaj tylko pamiętnik internetowy? Chcemy sprowokować do dyskusji nt. zmian, jakie zachodzą w mediach.

Proces powstawania filmu, ciekawe historie z planu filmowego i cytaty można śledzić na specjalnej stronie poświęconej filmowi – www.blogersi.com.pl

Producentem filmu jest Unipublica, reżyserem Jarek Rybus. Współproducentem jest Glockfilm. Za zdjęcia odpowiada Michał Glock, laureat festiwalu Nurt oraz Konrad Chmielnicki. Za montaż: Damian Kuligowski. Muzykę skomponował m.in. Michał Chałubek.

Więcej informacji na oficjalnej stronie filmu: www.blogersi.com.pl

Patroni: GG, Blip.pl, Wykop.pl, Interia.pl. Współpraca graficzna: Arszenik. Web developement: eCDC Tomasz Żelazny.