AKTUALNOŚCI

2010-09-01  01:32:00  

Ruszyły zdjęcia do filmu o polskich blogerach. Wystąpią w nim nie tylko najpopularniejsi polscy blogerzy, których wpisy czytają tysiące internautów, ale także przedstawiciele szeroko pojętego świata mediów i Internetu, internauci, czytelnicy blogów, również politycy. Zdjęcia rozpoczęły się w Warszawie.

- Efektem licznych spotkań będzie film o polskiej blogosferze, pokazujący po raz pierwszy w ten sposób w Polsce blogerów i próbujący odpowiedzieć na pytanie, czy blogerzy to dzisiaj „V władza” w Polsce? – mówi Jarek Rybus, pomysłodawca i producent filmu. – Szukamy odpowiedzi na pytania, czy spotkania blogerów z najwyższymi władzami w Polsce oznaczają, że rośnie nam nowa siła opiniotwórcza, tym razem w cyberprzestrzeni? Na ile jest to moda, a na ile rzeczywista siła przekazu, która powinna być doceniana nie tylko przez marketerów, ale i polityków? Kto bloguje i czy blog to na pewno dzisiaj tylko pamiętnik internetowy? Chcemy sprowokować do dyskusji, ale też pokazać kim są blogerzy, co robią na co dzień, pokazać obie strony blogowania, również kontrowersyjne. Pokażemy także tych mniej znanych blogerów.

Proces powstawania filmu, ciekawe historie z planu filmowego i cytaty będzie można już wkrótce śledzić na specjalnej stronie poświęconej filmowi – www.blogersi.com.pl

Producentem filmu jest Unipublica, reżyserem Jarek Rybus. Współproducentem jest Glockfilm. Za zdjęcia odpowiada Michał Glock, laureat festiwalu Nurt i Konrad Chmielnicki. Montaż: Damian Kuligowski. Muzyka: m.in. Michał Chałubek.